Zapowiedź 2 kolejki Euro 2024

Podczas 2. kolejki Euro 2024 czeka nas kilka bardzo ciekawych spotkań. Należy przy tym zwrócić uwagę na to, że 2. kolejka fazy grupowej turnieju to czas, kiedy dochodzi już do pierwszych ważnych rozstrzygnięć – wiadomo już, że część drużyn zapewni sobie awans, a niektóre na dobre pożegnają się z turniejem.

Mecze 2. kolejki Euro 2024 zostaną rozegrana od 19 do 22 czerwca. Największe emocje wzbudzają mecze Hiszpanii z Włochami, Danii z Anglią, obydwa mecze naszej grupy: Polska – Austria i Holandia – Francja, a także spotkania Belgii z Rumunią i Turcji z Portugalią.

Grupa A

Niemcy – Węgry

Zdecydowanym faworytem spotkania Niemcy – Węgry są gospodarze turnieju. Choć ich realna forma wciąż przed Euro 2024 pozostaje zagadką, to po 1. kolejce będziemy wiedzieć już więcej. Niemcy są drużyną turniejową, a potknięcia w meczach towarzyskich mogły być tylko „wypadkiem przy pracy”. Węgry na pewno postawią się Niemcom i będzie można liczyć na ciekawe widowisko.

Szkocja – Szwajcaria

Mecz Szkocji ze Szwajcarią to konfrontacja drużyn o podobnym potencjale. Reprezentacja Szkocji ma wielkie tradycje i długą historię, choć wciąż pozostają bez żadnych trofeów na arenie międzynarodowej. Z kolei Szwajcarzy od wielu lat budują swoją pozycję i robią to konsekwentnie, jednak w eliminacjach do Euro 2024 zaliczyli kilka potknięć.

Grupa B

Chorwacja – Albania

W pojedynku drużyn z Bałkanów – Chorwacji i Albanii – zdecydowanym faworytem jest drużyna na co dzień występująca w koszulkach w charakterystyczną biało-czerwoną kratę. Od kilku lat Chorwaci zaliczają się bowiem do światowej czołówki. Jednak Albańczycy w ostatnich latach już nieraz potrafili zaskoczyć i postawić się faworytom.

Hiszpania – Włochy

Jednym z hitów fazy grupowej Mistrzostw Europy 2024 z pewnością bezie pojedynek Hiszpanii z Włochami. To jedne z najbardziej utytułowanych reprezentacji narodowych świata z wieloma trofeami w dorobku. Włosi to z jednej strony są aktualnymi Mistrzami Europy, z drugiej nie zakwalifikowali się na dwa ostanie turnieje Mistrzostw Świata. Z kolei Hiszpanie po wielu latach dominacji na arenie europejskiej i światowej, obniżyli nieco loty.

Grupa C

Słowenia – Serbia

Mecz Słowenii z Serbią to kolejny z pojedynków pomiędzy drużynami z Bałkanów w 2. serii spotkań grupowych Euro 2024. Wyżej notowana jest reprezentacja Serbii i to ona wskazywana jest jako faworyt tej konfrontacji. Jednak Słowenia potrafi pokazać się z bardzo dobrej strony i może pokrzyżować szyki Serbom.

Dania – Anglia

Niezwykle ciekawie zapowiada się mecz pomiędzy reprezentacjami Danii i Anglii. Duński – twardy, nieustępliwy, skandynawski futbol potrafi przeciwstawić się temu angielskiemu – również opartemu o twardą grę i walkę. Mecze „Wyspiarzy” ze Skandynawami od lat są pełne walki i wyczekiwane przez kibiców na „Starym Kontynencie”.

Grupa D

Polska – Austria

W 2. kolejce „Biało-czerwonych” czeka pojedynek z teoretycznie najsłabszym spośród rywali grupowych – Austrią. Reprezentacja tego alpejskiego kraju w ostatnim poczyniła duże postępy, a ich skład prezentuje się bardzo dobrze. Warto wspomnieć, że z Austriakami spotkaliśmy się w eliminacjach do Euro 2020 – na wyjeździe wygraliśmy 0:1, a u siebie zremisowaliśmy 0:0.

Holandia – Francja

Jeden z największych hitów meczów grupowych Euro 2024 – pojedynek Holandii z Francją. Obydwie drużyny mają wysokie aspiracje, jednak to Francuzi są wyżej notowani – zarówno przez ekspertów, jak i kibiców. Co ciekawe, drużyny te spotkały się w grupie eliminacyjnej do Euro 2024 – obydwa mecze wygrała Francja – aż 4:0 u siebie i 1:2 na wyjeździe.

Grupa E

Słowacja – Ukraina

W bardzo wyrównanej grupie E w 2. kolejce spotkają się Słowacja z Ukrainą. Słowacja na Euro 2024 awansowała bezpośrednio, jednak miała dosyć łatwą grupę. Z kolei Ukraina na turniej dostała się poprzez baraże, a miała bardzo trudną grupę – z Anglią i Włochami – zdobyli tyle samo punktów do Italia, lecz mieli gorszy bilans meczów bezpośrednich.

Belgia – Rumunia

Reprezentacja Belgii już od wielu lat wymieniana jest w gronie faworytów wielkich turniejów. Z kolei Rumunia miała bardzo dobrą drużynę kilka dekad temu, jednak po latach posuchy chcą nawiązać do najlepszych czasów. Obie drużyny zagrały dobre eliminacje. Choć składy i statystyki przemawiają za Belgią, to Rumunia wcale nie stoi na straconej pozycji.

Grupa F

Gruzja – Czechy

Gruzini sprawili bardzo dużą niespodziankę już samym awansem na Euro 2024, czy pójdą o krok dalej i spróbują urwać punkty faworyzowanym rywalom w grupie? Czas pokaże, tymczasem w 2. kolejce niemieckiego turnieju zmierzą się z reprezentacją Czech. Większość kibiców wskazuje na Czechy, lecz te w eliminacjach prezentowały nierówną formę, czy uda się ją odbudować na turniej?

Turcja – Portugalia

Niezwykle ciekawie zapowiada się spotkanie Turcja – Portugalia. Drużyna znad Bosforu bardzo dobrze zaprezentowała się w eliminacjach do 2024, wygrywając m.in. z Chorwacją i w końcowej klasyfikacji wyprzedzając ją w grupie. Natomiast Portugalia z wiecznie młodym i cały czas w formie Cristiano Ronaldo pewnie wygrała grupę zwyciężając wszystkie spotkania i tracąc zaledwie dwie bramki.

Wyniki Euro 2024 możesz obstawiać w Betcris!

Betcris to legalny polski bukmacher online, który swoim Klientom udostępnia szeroką ofertę zakładów sportowych, w tym również na Euro 2024. W ofercie Betcris dostępne są ciekawe promocje i bonusy bukmacherskie. Można skorzystać ze strony internetowej lub intuicyjnej aplikacji mobilnej. Pamiętaj jednak, że typowanie wyników wiąże się z ryzykiem finansowym, graj odpowiedzialnie.

Treść promocyjnaPodobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *