Ile zarabia piłkarz?

Ile zarabia piłkarz?

Średni dochód piłkarza jest bardzo zróżnicowany w różnych krajach. W Rosji, gracze zarabiają około 103 razy więcej niż płaca przeciętnego pracownika. W Turcji gracze zarabiają średnio około 864 053 dolarów – prawie 99 razy więcej niż średnia krajowa płaca. Inne kraje z największą różnicą w zarobkach to Ukraina, Brazylia, Włochy, Meksyk i Indie. Ogólnie jednak, gra w najwyższych ligach piłki nożnej płaci więcej niż jakakolwiek inna kariera.

Ile zarabia profesjonalny piłkarz?

Średnia pensja profesjonalnego piłkarza wynosi około 50 000 dolarów rocznie. Jednak zakres wynagrodzeń może być znacznie szerszy. W Ameryce Południowej, piłka nożna jest tradycyjnym sportem. W związku z tym, wynagrodzenia są zwykle niższe niż w najlepszych europejskich zespołach. W Ameryce Południowej nacisk kładzie się na wygrywanie i budowanie konkurencyjnego zespołu, a nie na zarabianie dużych pieniędzy.

Pensja profesjonalnego piłkarza może wynosić od 14 441 dolarów do 384 204 dolarów rocznie. Podczas gdy najwyżej opłacani gracze zarabiają nawet 10 milionów dolarów rocznie, zdecydowana większość profesjonalnych piłkarzy zarabia znacznie mniej. W rzeczywistości, średnia pensja piłkarza w Stanach Zjednoczonych jest gdzieś między 30.000 dolarów i 50.000 dolarów.

Wynagrodzenie profesjonalnego piłkarza zależy od wielu czynników, w tym zasobów ekonomicznych zespołu i przychodów generowanych przez ligę. Zespoły często zwiększają lub zmniejszają wynagrodzenie swoich graczy w oparciu o ich jakość, potencjał i znaczenie. W niektórych krajach jednak pensja zawodnika jest znacznie wyższa niż przeciętnego pracownika.

Chociaż profesjonalni piłkarze mogą zarabiać miliony dolarów rocznie, większość będzie zarabiać mniej niż 100 000 dolarów. Minimalna pensja w większości profesjonalnych lig piłkarskich wynosi zaledwie 54 500 USD, a na niektórych rynkach może być trudno pozwolić sobie na przyzwoite mieszkanie. Mimo to, wielu profesjonalnych graczy w Stanach Zjednoczonych jest milionerami. Na przykład David Beckham w sezonie 2017-2018 zarobił ponad 6 500 000 dolarów.

Podczas gdy europejscy gracze mogą zarabiać dziesięć razy więcej niż Amerykanie, ich dochody w Europie są znacznie wyższe. Na przykład średnia tygodniowa pensja dla graczy w Europie jest siedem i pół razy wyższa niż w Stanach Zjednoczonych. Podobnie ci z chińskiej Super League mogą zarabiać 10 razy więcej niż najlepsi gracze w Stanach Zjednoczonych.

Podczas gdy futbol amerykański jest sportem niszowym, piłka nożna jest szeroko oglądana na całym świecie. Jest to czynnik wpływający na wysokie pensje zawodników w tym sporcie. Z kolei gracze NFL, którzy często są opłacani znacznie wyżej niż gracze MLS w USA, zwykle zarabiają mniej niż gracze w innych krajach.

Jako profesjonalista, Jeff Larentowicz z Chicago Fire zarabia 251 000 dolarów rocznie. Chociaż miał trudny początek w lidze, udało mu się zdobyć czas gry i został nagrodzony statusem MLS All-Star. Oprócz pensji, Jeff Larentowicz zyskał wiele uwagi i jest uważany za jednego z najlepszych piłkarzy na świecie.

Przeciętny profesjonalny piłkarz w Eredivisie i Premier League zarabia około PS7,500 do PS8,500 tygodniowo. To równa się około 45-51 dolarów za godzinę. Jednak nie jest rzadkością, że gracz zarabia więcej w Eredivisie.

Średnia pensja profesjonalnego piłkarza

Średnia pensja profesjonalnego piłkarza zależy od wielu czynników, w tym rodzaju gry, w którą grają, jego lub jej osobistych umiejętności i klubu, dla którego gra. Wielu profesjonalnych graczy zarabia więcej niż 100 000 dolarów rocznie, ale większość zarabia poniżej tej kwoty. W rzeczywistości są dziesiątki graczy, którzy zarabiają poniżej 50 000 dolarów rocznie. Jednak niektórzy gracze zarabiają znacznie więcej – niektórzy są nawet milionerami.

Piłkarze są zobowiązani do posiadania wysokiego poziomu wytrzymałości, ponieważ długie gry, praktyki i mecze dogrywkowe wymagają, aby być w szczytowej kondycji fizycznej. Muszą również dobrze współpracować z innymi kolegami z drużyny, aby wygrywać mecze, więc praca zespołowa jest kluczowa. W rezultacie, dobrzy gracze muszą być w stanie dogadać się z kolegami z drużyny i wiedzieć, kiedy podać piłkę.

Średnia pensja profesjonalnego piłkarza jest znacznie wyższa niż wielu ludzi zdaje sobie sprawę. Profesjonalny piłkarz może zarobić dziesiątki milionów dolarów rocznie. Jest to znacznie więcej niż inni sportowcy w innych głównych sportach. Ponadto, wielu graczy otrzymuje premie za każdy występ, w tym występy zastępcze.

Średnia pensja profesjonalnego piłkarza różni się w zależności od jego pozycji i ligi, w której gra. Jednymi z najwyżej opłacanych zawodników są ci grający w Premier League. Gracze tacy jak Paul Pogba mogą zarobić PS290,000 tygodniowo. Inni gracze, tacy jak David De Gea i Alexis Sanchez, mogą zarobić do PS350 000 tygodniowo.

Ogólnie rzecz biorąc, gracze w Europie zarabiają najwięcej pieniędzy. Ligi meksykańska i brazylijska nawet nie pękają w pierwszej piątce. Carlos Vela z Los Angeles FC zarabia 6,3 mln dolarów rocznie. Jednak zawodnicy w niższych ligach zarabiają znacznie mniej. Indywidualne zasady klubowe również odgrywają rolę w określaniu średniej pensji zawodników w danej lidze. Podczas gdy gracze Manchesteru City zarabiają do 7 403 754 dolarów za sezon, ci z West Bromwich Albion zarabiają około 1 650 305 dolarów.

Średnia pensja profesjonalnego piłkarza wzrosła na przestrzeni lat. Najwyżej opłacany gracz na świecie, Leo Messi, zarabia ponad 9 milionów dolarów miesięcznie. Średnia pensja profesjonalnego piłkarza różni się w zależności od drużyny, ale większość graczy zarabia od PS7500 do PS8500 tygodniowo.

Roczna pensja profesjonalnego piłkarza może się bardzo różnić. Niektóre najlepsze zarobki zarabiają do 10 milionów dolarów rocznie, ale większość zarabia gdzieś między 30.000 dolarów i 50.000 dolarów rocznie. Zakres płac profesjonalnego gracza piłki nożnej zależy od doświadczenia gracza, poziom umiejętności i lokalizacji, w której mieszkają.

Średnia pensja piłkarza Premier League

Średnia pensja piłkarza Premier League stale rośnie. W ostatnich latach sześciocyfrowe pensje stały się normą dla najlepszych graczy. James Ward-Prowse z Southampton zarabiał w zeszłym sezonie 125 000 PS tygodniowo. Dziś ta kwota oscyluje wokół 250 000 PS. Philippe Coutinho jest opłacany przez Aston Villę w wysokości PS125,000 tygodniowo. Wilfried Zaha z Crystal Palace zarabia PS130,000. Kieran Trippier z Newcastle United zarabia PS110,000, a Joao Moutinho z Wolves – PS100,000.

Premier League jest jedną z najlepiej opłacanych lig na świecie, a piłkarze zarabiają średnio PS3,090,200 rocznie. Zakres wynagrodzenia piłkarza Premier League różni się w zależności od regionu, doświadczenia, poziomu umiejętności i nie tylko. W niektórych krajach średnia pensja może wynosić nawet PS75,000, w zależności od ligi.

Pensja Salaha wynosi PS350,000 tygodniowo, ale jest to kwota przed opodatkowaniem. Salah zapłaci PS142,000 do Her Majesty’s Revenue and Customs (HMRC). Dalsze PS15,000 zostanie pobrane na składki National Insurance. Stawka podatkowa dla piłkarzy wynosi 45 procent.

Wynagrodzenia piłkarzy Premier League są w dużej mierze determinowane przez podaż i popyt. Zawodnicy grający dla największych klubów zarabiają więcej niż ich koledzy z drużyny. Niektórzy zawodnicy z czołowych drużyn zarabiają ponad 5 milionów PS5 milionów tygodniowo. Jednak wpływ na to mają również zarobki zawodników z niższych lig.

Średnia pensja piłkarzy z Premier League wynosi ponad 60 tys. PS tygodniowo, a czołowi zawodnicy zarabiają ponad 3 mln PS3 w sezonie. Podobnie zarobki zawodników w Championship wynoszą ponad PS4,000 tygodniowo, czyli około PS200,000 rocznie. Dla porównania, średnia pensja zawodnika z dolnej dywizji to PS750. Różnica w płacach pomiędzy drużynami z czołówki i dołu nie jest ogromna, ale nadal istnieje dysproporcja pomiędzy zarobkami drużyn.

W Anglii kluby League 2 są notorycznie skryte w kwestii swoich finansów, ale uważa się, że średnia pensja zawodnika w League 2 wynosi od PS67,600 do PS77,500 rocznie. Daily Mail ujawnił również, że najlepiej zarabiający zawodnik w klubie League 2, David Nugent, zarabiał PS12,000 tygodniowo i PS624,000 rocznie.

Średnia pensja zawodnika Premier League jest znacznie wyższa niż średnia pensja w jakiejkolwiek innej lidze w Wielkiej Brytanii. Wynosi ona nawet PS5 milionów za sezon dla najlepszych zawodników w większych klubach, ale jest znacznie mniejsza niż średnia pensja w niższych ligach Anglii. Dodatkowo, zawodnicy w Championship nie są tak znani jak gracze w Premier League, zarabiając nawet pięćdziesiąt tysięcy euro rocznie.

Podczas gdy wielu piłkarzy zarabia PS300k tygodniowo, pensje menedżerów piłkarskich są również niebotyczne. Średni wiek przejścia na emeryturę to 35 lat w Anglii, chociaż kobiety mogą zawiesić buty wcześniej lub zrobić sobie przerwę w karierze.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *