Kiedy profesjonalny piłkarz osiąga swój szczyt?

Kiedy profesjonalny piłkarz osiąga swój szczyt?

Istnieją różne opinie na temat tego, kiedy profesjonalny piłkarz osiąga swój szczyt. Wielu ekspertów uważa, że piłkarze są w najlepszym wieku od 24 do 28 lat. Niektórzy gracze, jak Paul Scholes, nawet powiedział, że szczyt wieku jest między 28 i 29. Inni gracze, tacy jak Samir Nasri z Manchesteru City, powiedzieli, że pomocnicy osiągają swój szczyt między 27 a 31.

Szczytowy wiek profesjonalnego piłkarza

Według statystyk piłkarskich, szczytowy wiek profesjonalnego piłkarza jest gdzieś pomiędzy 24 a 28 rokiem życia. Gracze są zazwyczaj sprawniejsze w tym wieku, niż gdy byli młodsi, i cenią doświadczenie bardziej niż młodość. Jednak kilku graczy powyżej 30 roku życia powinno być nadal branych pod uwagę przez kluby.

Na szczytowy wiek zawodnika może mieć wpływ jego pozycja na boisku i reżim treningowy. Zawodnicy, którzy grają bliżej bramki mają tendencję do dłuższego odkładania kariery. W innych krajach grają młodsi zawodnicy, którzy kontynuują rozwój aż do dwudziestego roku życia. Przeciętny piłkarz ma 18 lat, gdy zaczyna grać w profesjonalną piłkę nożną.

Gracze, którzy grają w środku pola i pozycji do przodu mają tendencję do nieco młodszego wieku szczytowego. Obrońcy mają nieco późniejszy szczyt, w wieku około 26 lub 27 lat. Szczytowy wiek profesjonalnego piłkarza jest nieco młodszy niż obrońcy. Gracz, który gra w środku pola będzie miał wyższy wiek szczytowy niż obrońca.

Chociaż nie ma ostatecznej odpowiedzi na szczyt wieku profesjonalnego piłkarza, istnieje wiele badań wskazujących, że młodsi gracze mogą mieć przewagę nad starszymi graczami. Na przykład, zespół, który wygrał Puchar Świata w 1958 roku składał się tylko z dwóch graczy, którzy byli starsi niż 30. Ta drużyna była najmłodsza w Pucharze Świata, ale najstarszą drużyną w finale była Brazylia.

Szczytowy wiek dla obrońcy

Według ostatnich badań, średni szczytowy wiek dla profesjonalnego piłkarza to dwadzieścia pięć do dwudziestu siedmiu lat. Średnia wieku dla obrońców jest około dwudziestu sześciu, podczas gdy średnia wieku dla pomocników i napastników jest gdzieś pomiędzy. Wiele czołowych europejskich klubów piłkarskich wdrożyło również nieoficjalną politykę krótszych kontraktów dla graczy, gdy zbliżają się do wieku trzydziestu lat. Uzasadnieniem tej polityki jest to, że najlepsze gracze już osiągnęły swój szczyt wydajności w tym wieku.

Podczas gdy zawodnicy grający w ataku osiągają szczyt swoich możliwości w wieku około dwudziestu siedmiu lat, obrońcy mają tendencję do osiągania szczytów możliwości rok lub dwa później. Mogą oni utrzymać zbliżoną do szczytowej formę dłużej niż zawodnicy atakujący, a ich doświadczenie może pomóc im uniknąć spadku formy.

Szczytowy wiek obrońcy to około dwadzieścia sześć lat, czyli bliżej wieku pomocnika. Szczytowy wiek obrońcy jest nieco wyższy niż szczytowy wiek pomocnika, który wynosi około dwudziestu sześciu lat. Jednak dobrym pomysłem jest spojrzenie na średni wiek szczytowy dla obrońcy, aby wiedzieć, kiedy można się spodziewać, że będzie to topowy obrońca.

Model powinien być dostosowany do błędu selekcji. Ta stronniczość wynika z nieobserwowalnych różnic między zawodnikami. Problem ten musi być uwzględniony przy szacowaniu szczytowego wieku zawodnika. Model powinien również uwzględniać heterogeniczność wśród graczy. Solidny model wieku i zdolności jest niezbędny do przezwyciężenia tego błędu.

Ostatnie badanie przeprowadzone przez Uniwersytet w Vigo przyjrzało się procesowi starzenia się piłkarzy w Lidze Mistrzów. Okazało się, że średni wiek piłkarza w Champions League wzrósł z dwudziestu czterech do dwudziestu sześciu lat. Ten trend był napędzany częściowo przez zwiększone inwestycje klubów piłkarskich.

Peak age for a striker

Peak age for a professional soccer striker is the age at which a footballer reaches his or her peak performance. To różni się od gracza do gracza, ale jest ogólnie znaleźć się między 25 i 27 lat. Ten wiek jest wcześniejszy dla graczy ofensywnych niż dla obrońców. Oto czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy określaniu wieku szczytowego piłkarza.

Zawodnicy atakujący zazwyczaj oddają mniej strzałów z wiekiem, ale są w stanie oddać więcej strzałów dobrej jakości. Umiejętność oddawania dobrych strzałów osiąga szczyt w wieku 26-27 lat. To dlatego Manchesterowi United tak trudno było zastąpić Robina van Persiego w 2013 roku, gdy holenderski napastnik skończył 30 lat.

Oprócz wieku, wydajność fizyczna spada wraz z wiekiem piłkarza. Średnia wieku dla napastnika lub pomocnika jest 25 lat, podczas gdy średnia wieku dla obrońcy jest około 27 lat. Spadek związany z wiekiem jest większy u napastników i pomocników niż u obrońców.

Podobny wzór został zaobserwowany w dwudzielnym rozkładzie wieku. W analizie dwudzielnego rozkładu wieku, napastnicy prawdopodobnie osiągną swój szczyt w stosunkowo młodym wieku, ze środkowym i górnym kwartylem ograniczonym przez 25,1 i 25,4 lat. Średnio 80% szczytowych wieków mieści się w przedziale 25,5 roku.

Szczytowy wiek dla bramkarza

Powszechnie uważa się, że szczytowy wiek dla profesjonalnego bramkarza piłkarskiego jest późniejszy niż dla innych sportowców. Dzieje się tak dlatego, że bramkarze z wiekiem nabierają doświadczenia i mają lepsze umiejętności podejmowania decyzji. Niektórzy uważają jednak, że w ostatnich latach nastąpiła zmiana w stylu trenowania bramkarzy. Były trener bramkarzy Bayernu Monachium, Manchesteru United i Barcelony Frans Hoek uważa, że szczytowy wiek bramkarzy jest młodszy niż w przeszłości.

Powszechnie przyjmuje się, że średni szczytowy wiek profesjonalnego bramkarza piłkarskiego to około 30 lat. Jednak nie jest tak w przypadku wszystkich zawodników. Istnieje wiele czynników, które wpływają na wiek bramkarza. Chociaż prawdą jest, że bramkarze muszą ćwiczyć w izolacji, zawodnicy stają się lepsi, gdy grają rzeczywiste mecze. W Premier League średnia wieku bramkarzy wynosi od 25 do 29 lat, ale często mogą oni grać do 40 roku życia. Essam El Hadary, na przykład, grał w mistrzostwach świata w wieku 45 lat.

Jednym z najważniejszych czynników określających szczytowy wiek zawodnika jest średnia liczba rozegranych minut. Jest to dobry wskaźnik dostępności zawodnika. Bramkarze, którzy grają więcej minut są lepsi. Jednak bramkarze są bardziej podatni na kontuzje niż inni zawodnicy. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę wiek zawodnika i pozycję, na której gra.

Chociaż nie ma korelacji między wiekiem a wydajnością, linia trendu wydaje się faworyzować młodszych bramkarzy. Jednak nie ma wystarczającej ilości danych, aby wyciągnąć ostateczne wnioski.

Szczytowy wiek dla szerokiego napastnika

W ostatniej dekadzie było tylko 1,098 zawodników, którzy grali w środku pola. Jest to znacznie więcej niż można by się spodziewać. Jednak wczesny pik danych wystąpił w okolicach dwudziestego drugiego roku życia. Gracze tacy jak Ross Barker i Christian Eriksen byli zarówno mocno zaangażowani w Premier League w tym wieku.

Średni wiek profesjonalnego piłkarza to około 25 lat. Dla obrońców i pomocników, średni wiek szczytowy jest około wieku 27 lat. Ci starsi niż 30 są uważani za przeszłość ich szczytowej wydajności. Gracze pozycji atakującej mają zazwyczaj dłuższą karierę, podczas gdy obrońcy są bardziej skłonni do wczesnej emerytury.

Dane dotyczące wieku zawodników są złożone. Chociaż uchwyca ideę jakości, menedżerowie często wybierają drużyny w oparciu o więcej niż jeden powód. Najlepsi zawodnicy to ci, którzy mogą pomóc swoim drużynom wygrywać mecze. Nawet jeśli zawodnik nie gra regularnie, sama jego obecność na boisku świadczy o jego umiejętnościach.

Zawodnicy w Lidze Mistrzów zazwyczaj osiągają swój szczyt możliwości w wieku około 26 lat. Center Backs i bramkarze mają jednak dłuższy szczyt. Z kolei bramkarze zazwyczaj osiągają swój szczyt formy w wieku około 30 lat. Jednak przeciętny gracz w Lidze Mistrzów jest starszy niż center back lub szeroki napastnik, a ich szczytowa wydajność może trwać do 31 roku życia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *